Net Evi Bülten Nedir? Ne İşe Yarar?

Net-Evi-Bülten V2

"Bilgilenme ve Birlikte Hareket Etme Sistemi"

İİKO Örgütlenme Projesi 2010

Bundan böyle; Zeki, becerikli, ilkeli, dürüst, ahlaklı, kul hakkını gözeten, zalime karşı, mazlumun yanında bir yönetim İİKO’nun başındadır. İnternet kafe esnaflarımızın ihtiyacı olan tek şey ise, birlik olmanın, birlikte hareket etmenin önemini kavramaktır. Bu yönde örgütlenerek mahalle teşkilatlarımıza kadar alt yapımızı bir an önce kurmak zorundayız.

Dolayısıyla sürekli halde başında durduğumuz internet ağının nimetlerini hem örgütlenmek hem de sesimizi gerekli mercilere en üst düzeyde duyurmak için kullanmak zorundayız. Bu iş için gerekli sistemleri sağlamak da Oda başkanlığımızın öncelikli vazifesidir. Asla aklınızdan çıkartmayıınız! İnternet kafe işletmelerinin yakın gelecekte varlıklarını sürdürebilmeleri, ancak birlik gücünü oluşturmak ve dışardan gelecek tehlikelere karşı tek bir yürek halinde durmaktan geçmektedir. Biz resmi kayıtlara göre 15.000 kişilik bir aileyiz. Gerçek sayımız 20 binleri geçmektedir. Bu aile bir araya geldiğinde üstesinden gelemeyeceği sorun olamaz ve dilediğimiz her makama da rahatlıkla ulaşabiliriz.

Bu noktadan hareketle başkanımız Metin BALTAOĞLU’nun özel gayretleriyle ortaya koyduğu, odamız ve internet kafe esnafının kullanımına hediye ettiği Net-Evi-Bülten;  mesleğine saygı duyulmasını arzu eden her işletmeci tarafından itina ile kullanılması gereken en önemli iletişim ve protesto aracımızıdır.

Net-Evi-Bülten sayesinde bundan böyle;

Evinden kızı kaçan, kümesten horozu çalınan, karısı veya kocası aldatanlar suçu internet kafelere attıklarında; 15.000 E-mail, 15.000 telefon, 15.000 mektup, kısaca 15.000 ailenin haykırışıyla karşılaşacaklar. Sesimizi duymak zorunda kalıp, varlığımızı ve gücümüzü hissedecekler.

netevi bultenBizleri hor gören, küçümseyen ve saygısızca davranan her kim olursa olsun; "Net-Evi-Bülten" yazılımıyla kurduğumuz “Bilgilenme ve Birlikte Hareket Etme Sistemi”nin gücünü kısa süre içinde hissedecek. Bu sistem aracılığıyla yapılan sesleniş;  daha doğrusu bizzat sizlerin toplu halde göndereceği E-mailler çığ gibi çoğalacak. Bu itibarla Net-Evi-Bülten, internet kafe esnafını yaşanan her olumsuzlukta günah keçisi ilan edenlerin korkulu rüyası olacak. İşte o zaman bizleri günah keçisi ilan edenler bir sözü söylemeden önce uzun uzun düşünecekler. 

Bu sistem aynı zamanda İnternet kafeleri yakından ilgilendiren her türlü gelişmeyi hızlı bir şekilde internet kafeci dostlarımıza duyurmamızı sağlayacak. Bu sayede işletmeci hertürlü gelişmeden anında haberdar olacak. Mesela, kazanılmış davaların gerekçeli kararlarından anında haberleri olacak. Ya da medyada hakkımızda çıkan olumsuz haberlerden anında haberdar olup, bu haberlere karşı hazırlayacağımız tepkinizi kendi adınıza muhattaplarına iletebilceksiniz. 

Örgütlenme hareketimizde çok önemli bir unsur olan haberleşme görevini üstlenecek olan Net Evi Bülten, internet kafe esnafının kendi geleceğini belirleme noktasında hayati derecede önem arz etmektedir.

Yapılması gereken tek şey programı indirip ana makinenize yüklemek ve SÜREKLİ ÇALIŞIR HALDE muhafaza etmektir.

Minik, PC'yi yormayan, basit fakat ortaya koyacağı güç itibari ile muhteşem diye nitelendirğimiz Net-Evi-Bülten, tüm meslektaşlarımıza hayırlı olsun.

Net-Evi-Bülten İndirmek İçin TIKLAYINIZ

İstanbul İnternet Kafeciler Esnaf Odası 
Yönetim Kurulu Başkanlığı
01.08.2010

Güncelleme 17.03.2014

Son Güncelleme 10.05.2017

Haber Bülteni Aboneliği

captcha 

İletişim

map1
Adres: Osmanağa Mah. Halitağa Cad. Şemsitap Sok. No:8 D:3

34714 Kadıköy/ İST.

İstanbul
İnternet Kafecileri
Esnaf Odası Başkanlığı

  (+90) 0216 345 69 00

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.