Dikkat! Baskılar Artıyor, Çok Önemli Duyuru

Odamızın Değerli Üyeleri,

Geçmişten bu yana  esnaflarımız ve sektörümüz üzerindeki çeşitli baskılar varlığını her daim ve en ağır şekilde gösterdi. Son zamanlarda dahada yoğunlaşan ve her geçen gün dahada artarak devam eden bu baskı ve haksız uygulamalar zaten tahammül edilemez durumdayken;  18 yaş sayağı, 3 MP 90 GÜN kamera şartı, engelli bireyler için (fahiş tutarları bulan) yaptırımlar artık bardağı taşıran son damlalar olmuştur. Ev ve ceplerde internet kullanımının artmasıyla cirolarımız yarıyarıya düştü, masraflarımızı dahi çıkartamıyoruz ve artık delirme noktasına geldik! Bu sorunlara ciddiyetle eğilerek kesin, gerçekçi nihai çözüm üretmemiz ise gelinen bu noktada bir keyfiyet hali değildir, zorunluluktur.

Özellikle 17/25 Aralık süreciyle başlayan ve 15 Temmuza kadar aralıksız devam eden devlet işleyişindeki aksaklıkları gördük, ülkemiz zarar görmesin diye hep sabrettik. 15 Temmuzdan sonra devlet işleyişi yoluna girecek diye düşürken; her ne oldu ise (Oda kurumu olarak her ne yaparsak yapalım) hükümete sesimizi duyuramadık, duyuramıyoruz. Ya da hükümet sektörümüze kulaklarını tıkadı, bizi duymak istemiyor! Adeta gırtlağımızı sıkan saçma sapan kurallar ve uygulamalar karşısında sabır taşımız çatlamıştır. BTK ve Emniyet ülkemizin tüm güvenliğini sanki İnternet Kafeler tehlikeye sokuyormuş gibi hareket ediliyor. Geldiğimiz noktada iş artık çığrından çıkmıştır ve tüm meslektaşlarımızın birlik içinde haket etmesi ZORUNLU hale gelmiştir. Üyelerimiz ve binlerce esnafımız derhal TEK SES TEK YÜREK olmak zorundadır.

Netice itibariyle Oda başkanımız Metin BALTAOĞLU Sayın Cumhurbaşkanımıza video kayıtları aracılığıyla doğrudan seslenecektir. Esnafımız talep ve ihtiyaçlarını (gerektiğinde kellesini de koltuğunun altına alarak) en üst düzeyde duyuracaktır. Esnaflarımızın haklılığını ortaya koyacak inkarı kabil olmayan onlarca gerekçeye sahibiz. Yine de bu noktada esnaflarımız Oda başkanımızın arkasında durarak manevi güç sağlamalı, oda başkanımızın Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceği video kayıtlarının sosyal medyada hızla dağılması ESNAFLARIMIZ eliyle temin edilmelidir. Devletin kurumlarına şikayetlerimiz de odamız kontrolü ve sorumluluğu altında esnaf eliyle yapılmalıdır.

Daha açık ifade edersek;  sektörümüzün düzenlenmesine yönelik görüş ve önerilerimizin hükümet kanadında dikkate alınması hususu esnaflarımızın ısrarlı ve kararlı duruşyla temin edilmelidir. 2019 yılında yapılacak seçimlerden önceki süreçte TEK SES TEK YÜREK olmalı ve hiç durmaksızın çalışmalıyız. Üst düzey siyasetçilerimizin ve medyanın dikkatlerini yoğun şikayetlerimiz ile çekerek, bu ülkenin vergisini ödeyen, ülkesi için canını da seve seve veren öz evlatları olduğumuzu kendilerine hatırlatmalıyız. Günde 3 ile 7 milyon arasında değişen ve yakında oy vermek için sandık başına gidecek olan genç müşlterilerimizin de tepkilerini çektiklerini bildirmeliyiz. Özetle tüm imkanlarımızı seferber ederek hakkımızı aramak ve almak, ülkemizde yapılacak genel seçimler önceki sereçte daha kolay olacaktır kanaatindeyiz. Oda başkanımızın bilgi birikimi ve tecrübesi bu süreci layıkıyla yönetecek sevidedir ve bu fırsat mutlak suretle değerlendirilmelidir.

Bu itibarla,

Esnafımıza uygulanan gayri hukuki yaptırım ve baskıları kesin sonuç verecek şekilde bertaraf edecek bir eylem plan hazırladık. Oda başkanımız Metin BALTAOĞLU geçtiğimiz Ekim ve Kasım aylarında üyelerimizle iki önemli toplantı gerçekleştirdi. Odamızın çalışmaları ile belirlenen yol haritası ve eylem planı bu toplantılarda masaya yatırıldı. Toplantıya katılan esnaflarımız planın uygulanması yönünde görüş birliğine vardı. Ayrıca facebook üzerindeki girişimlerimiz neticesinde TEK SES TEK YÜREK hareket planımızı destekleyen esnaf sayımız şu günler itibariyle 300 ü buldu. Odamız koordinasyonu altında toplu halde harekete geçecek esnaf sayımızın 500 ve üzerine çıkması için çalışıyoruz.

Mevcut durumda toplantıya katılıp ayrıntılı bilgi edinme imkânı bulamayan tüm oda üyelerimiz yanı sıra, ulaşabileceğimiz en fazla sayıda meslektaşlarımızı bilgilendireceğiz.  Zira sizlerle ele ele vererek uygulamaya koyacağımız eylem planı hakkında Türkiye genelinde İnternet Kafe esnaflarının ayrıntılı olarak bilgi edinmesi, TEK SES TEK YÜREK hareketine katılan esnaf sayımızı arttıracaktır. Sayımızın yüksek olması şarttır, başlatacağımız hareketin başarıya ulaşması sayımızın çokluğuyla doğru orantılıdır.

Video kaydını (şu an için) sadece oda üyelerimizin erişebileceği şekilde  web sitemizde yayınladık.

TOPLANTI KAYDINI İZLEYEBİLMEK İÇİN;

Önce Odamız web sayfasında bu linkten http://www.iiko.org.tr/kayit üye kaydı açarak giriş yapınız. Ancak web sayfamıza kayıt olduktan sonra odamız üyesi olduğunuzun odamızca onaylanma sürecinin 24 saati bulabileceğini unutmayınız. Eğer daha önceden www.iiko.org.tr de üyelik açtıysanız (onaylı üyeliğiniz varsa) tekrar üyelik açmanıza gerek yok, hesabınıza giriş yaparak toplantı videsunu doğrudan izleyebilirsiniz.

Eğer Facebook hesabınız yoksa bir hesap açmanızı ve Oda başkanı Metin Baltaoğlu'nun facebook profilini arkadaş olarak eklemenizide istiyoruz. Bu itibarla sosyal medya üzerinden sizlerle çok daha yakın iletişim içinde olabileceğiz. https://www.facebook.com/baltaoglu.metin 

Hayırlı iş ve bol kazançlar dileğimizle.

İstanbul İnternet kafecileri Esnaf Odası Başkanlığı

 

Haber Bülteni Aboneliği

captcha 

İletişim

map1
Adres: Osmanağa Mah. Halitağa Cad. Şemsitap Sok. No:8 D:3

34714 Kadıköy/ İST.

İstanbul
İnternet Kafecileri
Esnaf Odası Başkanlığı

  (+90) 0216 345 69 00

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.