Tek Ses Tek Yürek

Değerli arkadaşlarım,

İnternet Kafe esnaflarını örgütlemek ve haksızlıklara karşı birlikte durmak adına bir dizi toplantı ve bir de canlı yayın gerçekleştirdik. Esnaf arkadaşlarımızın örgütlenme ve birlikte hareket etme noktasında istekli olduklarını gördüm. Canlı yayınlarımız ve toplantılarımız desteğin (sayımızın) artması bağlamında devam edecek. Sayımızın artması hat safhada önemli!

Diğer yanda,

Dilekçelerinizi göndermek için sabırsızlandığınızı biliyorum. Ancak devlet nezdinde gerçekten etkili olmak istiyorsak “olmazsa olmaz” dediğimiz üç kuralımız var. Bu kurallar,

1- Esnaflarımızla etkin, hızlı ve kesintisiz iletişim kurabilmeliyiz,

2- Harekete geçtiğimizde her bir esnaf için şahsa özel hazırlanacak dilekçelerin kolayca ve hatasız hazırlanacağı “elektronik alt yapımız” olmalı.

3- Düğmeye bastığımızda destek veren tüm esnaflarımız birlik içinde hareket etmeli.

Yukarıda 1 ve 2. Maddelerde yer alan sistemin elektronik alt yapısı ve ekipmanlarını bizzat ellerimle hazırladım. Bu noktada hiç bir eksiğimiz yok.

Tek eksiğimiz destekçilerimizi içeren veri tabanı!  Yani “ben bu hareketin içinde adımla, soyadımla, imzamla varım diyen arkadaşlarımın dilekçelerinde yer alacak olan bilgiler, elektronik ortamda kayıtlı değil. Bu verileri elektronik sistemlerimize kaydettiğimizde, dilekçelerimizi otomatik hazırlamak ve takip etmek mümkün olacak. BU BİLGİLER OLMADAN GÖNDERİLECEK DİLEKÇELER DEVLET KURUMLARI ZARINDA DİKKATE ALINMAZ!

Netice itibariyle bende varım, destek olacağım diyen değerli arkadaşlarımdan şu aşamada iki talebim var.

LÜTFEN DİKKAT: Önce Web Sitemize kayıt oluyorsunuz ve "Üye Girşi" yaptıktan sonra ÖRGÜTLENME Formunu dolduruyorsunuz. Aşağıdaki adımları izleyiniz.

  • 1- Önce WEB sitemize kaydınızı yazpınız. Kayıt linki iiko.org.tr/kayit 
  • 2- Web Sitemize Kayıt Olup Üye Girişi Yaptıktan Sonra bu sayfanın en altında görünür hale gelecek olan ÖRGÜTLENME formunu eksiksiz doldurup gönderiniz.

Şimdilik tek yapmanız gereken sadece 5 dakikanızı alacak olan bu iki işlem.

Destek olmayı düşünmeyen ve bilgilerini vermekten korkan, çekinen arkadaşlar gölge etmesinler, onlardan hiç bir şey istemiyoruz.  Açık ve net söyledim bir kere daha söylüyorum. Ekmeği için savaşmaya cesareti olmayan 100 esnafla yola çıkmak yerine ise 1 cesur esnafı yeğlerim. Öleceksem de adam gibi ölürüm.

Bu yukarıda belirttiğim kayıt ve form işlerini ve paylaşımı yapmayanlar artık şikâyet etmesinler, bir şeyler yapmaktan da bahsetmesinler. Dediğim gibi gölge etmesinler yeter.

Bu arada bu akşam saat 20:30 da Kanal T televizyonunda canlı yayınlanan “Hukiki Bakış” programında yönetmeliğin eksik ve hataları yanı sıra İnternet Kafelerimize yapılan zulmü anlatacağım. Bu programı mutlaka seyredin. Program kaydını yayımladığımızda kendi ana sayfalarınızdan paylaşın. Paylaşırken devletin ilgili birimlerini mutlaka etiketleyin.

Saygılar…

Metin BALTAOĞLU

Oda Başkanı

ÖNCE www.iiko.org.tr/kayit  LİNKİNDEN WEB SİTEMİZE KAYDOLUN ve ÜYE GİRŞİ YAPIN.

ÜYE GİRİŞİ YAPTIKTAN SONRA AŞAĞIDAKİ RESME TIKLADIĞINIZDA ULAŞABİLECEĞİNİZ ÖRGÜTLENME FORMUNU DOLDURUNUZ. 

Haber Bülteni Aboneliği

captcha 

İletişim

map1
Adres: Osmanağa Mah. Halitağa Cad. Şemsitap Sok. No:8 D:3

34714 Kadıköy/ İST.

İstanbul
İnternet Kafecileri
Esnaf Odası Başkanlığı

  (+90) 0216 345 69 00

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.